Licznik odwiedzin
Licznik unikalnych wejść (użytkowników)
Rejestracja od 4 czerwca 2016
PATRONAT HONOROWY
WPROWADZENIE
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, w ramach działalności statutowej, podejmowały szereg działań mających na celu rozpowszechnianie historii Armii Krajowej.
Ciąg dalszy wprowadzenia
Od marca 2015 roku w Miejscach Pamięci Armii Krajowej były rozmieszczane tabliczki z kodem QR, które udostępniały informacje o wydarzeniach związanych z Armią Krajową oraz biogramy żołnierzy AK. Od początku było prowadzone monitorowanie korzystania z tych informacji, ale nie można było stwierdzić w jakim stopniu te informacje zostały przyswojone.
Taki stan rzeczy spowodował podjęcie prac nad stworzeniem oprogramowania do wspomagania nauki i sprawdzania wiedzy o Armii Krajowej. Powstałe oprogramowanie jest wykorzystane na niniejszej stronie.
Autorzy oprogramowania
Opracowane materiały są udostępnione poniżej w czterech częściach.
Dostęp do niniejszej strony możliwy jest na 3 sposoby:
1) z kodu QR zamieszczonego na tabliczkach, opisanego "Inne materiały"
2) po wpisaniu do przeglądarki adresu http://armiakrajowa.org.pl/historia/
3) z linku "Udostępniane informacje", zamieszczonego na stronie http://armiakrajowa.org.pl/tabliczki/
Inne materiały:
1. INFORMACJE W POSTACI ELEKTRONICZNEJ
Oprócz własnych materiałów dla kompletu zamieściliśmy linki do trzech portali: Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Stowarzyszenia Pamięci Warszawskiego 1944 roku.
Udostępniane informacje
2. POMOCE I SPRAWDZIANY
Proponujemy opanowanie podstawowej wiedzy o Armii Krajowej za pomocą krzyżówki i zadania z lukami oraz następnie jej sprawdzenie.
Pomoce i sprawdziany
Możliwe jest też opanowanie wiedzy dotyczącej wybranych wydarzeń i następnie jej sprawdzenie za pomocą niewielkich krzyżówek tematycznych. Do wykorzystania są też krzyżówki zbiorcze i zadanie z lukami. Uzyskane wyniki można zapisać w bazie danych.
Po opanowaniu wiedzy rekomendujemy wygłoszenie referatów z historii Armii Krajowej, zarówno całościowego, jak i tematycznych.
3. NARZĘDZIA KOMUNIKACJI
Prosimy o wpisy do Księgi gości i wypełnienie ankiety. Prosimy także o zgłoszanie uwag i propozycji oraz możliwości opracowania kolejnych biogramów żołnierzy AK i opisów wydarzeń za pomocą Formularza kontaktowego oraz o polecenie niniejszej strony swoim znajomym.
Narzędzia komunikacji
4. ZESTAWIENIA AKTYWNOŚCI
Zestawienia obejmują informacje o poprawności haseł wpisanych do 13 krzyżówek i 3 zadań z lukami z czasami rozwiązywania wraz z pseudonimem i afiliacją autorów odpowiedzi.
Zestawienia
W zestawieniach podane są od razu pozycje dotyczace wykorzystania 4 narzędzi komunikacji.
W zestawieniu indywidualnym w kolumnie "Suma punktów" są zamieszczone symbole medali w przypadku ich przyznania - zasady przyznawania są podane w punkcie 2. POMOCE I SPRAWDZIANY. Po kliknięciu w symbol oraz podaniu nazwiska i imienia generowany jest dyplom, który można wydrukować.
5. PATRIOTYCZNA GRA KOMUNIKACYJNA
Gra odbywa się w oparciu o tabliczki z kodami QR rozmieszczone w 50 Miejscach pamięci Armii Krajowej w Warszawie oraz w 640 zespołach przystankowych, obejmujących 2,4 tys. przystanków tramwajowych i autobusowych oraz stacji metra. Podczas gry należy dotrzeć w dowolnej kolejności środkami komunikacji miejskiej do wybranych Miejsc Pamięci, z rejestracją przejazdów i odpowiedzi na pytania testowe z wykorzystaniem tabliczek z kodami QR.
Opis gry