W dniu 19 grudnia br. w Centrum Edukacji Historycznej w budynku PAST-y odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Środowisko Weteranów zaszczycili swoją obecnością ks. dr Piotr Walendzik - proboszcz parafii Wszystkich Świętych, minister Jan Józef Kasprzyk - Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, przedstawiciele służb mundurowych, a także Przyjaciele naszego środowiska.

Przybyłych powitała Prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego Anna Lewak. Następnie Prezes ZG ŚZŻAK prof. dr hab. Leszek Żukowski odczytał fragment Pisma Świętego, złożył zgromadzonym świąteczne życzenia i zaprosił do tradycyjnego przełamania się opłatkiem i składania życzeń.

Kolejny punkt spotkania wigilijno-noworocznego stanowił występ duetu artystów Moniki Boras i Krzysztofa Prusika. W ich wykonaniu usłyszeliśmy kilkanaście kolęd z rożnych części świata.

Na zakończenie wszyscy udali się na świąteczny poczęstunek.

Świąteczne spotkanie było dla Kombatantów i Przyjaciół okazją do umocnienia  wspólnej tożsamości, pamięci Narodowej i także okazją do wspomnień o Koleżankach i Kolegach którzy służą już w „Niebiańskiej Armii”.

Organizatorem spotkania był: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego.

M.Ch/S.K

fot. A.M. Nowacka-Brysiak

DSC 0004

DSC 0013

DSC 0017

DSC 0046

DSC 0027

DSC 0031

DSC 0055

DSC 0071

DSC 0105