- AKadmin
Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej rozpoczęły się od Mszy św. sprawowanej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przez bp. Wiesława Lechowicza w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej i ich rodzin.
Centralne uroczystości z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego rozpoczęły się w południe przed Muzeum Katyńskim na Cytadeli Warszawskiej trzykrotnym uderzeniem w Dzwon Katyński.
W obchodach udział wziął Prezes Zarządu Głównego ŚZŻAK kpt. hm. Janusz Komorowski.
W dniu 13 kwietnia 2025 r. w budynku „PASTy” odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego ŚZŻAK.
Podczas spotkania Prezes ZG ŚZŻAK kpt. hm. Janusz Komorowski złożył wszystkim życzenia świąteczne.
W dniu dzisiejszym, 15 marca 20215 roku w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce odbyło się spotkanie Zarządu Głównego ŚZŻAK.
W 35 rocznicę powstania Związku rozmawiamy o bieżących kwestiach dotyczących naszej organizacji.
Kluczowym elementem była dyskusja nad dwoma programami. Pierwszym z nich to Projekt Sztafeta, który będzie programowo rozwijany w 2025 roku. Drugim programem jest Szlak Armii Krajowej ukazujący najważniejsze bitwy Armii Krajowej.
Wczoraj, 14 marca 2025 r., podczas obchodów 35 lecia powstania naszego Związku podsumowaliśmy lata działalności naszej organizacji jak również odbyliśmy debatę o przyszłości ŚZŻAK.
Obchody rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele pw. Zbawiciela Świata. Mszy Świętej przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.
W dalszej części wydarzenia udaliśmy się pod pomnik Armii Krajowej w Ostrołęce gdzie w asyście Wojska Polskiego odbyły się dalsze uroczystości. Płk Zbigniew Targoński odczytał list skierowany do Władz Związku od Wicepremiera Ministra Ministerstwo Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza.
O godz. 15.00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych odbyła się Gala na której podsumowaliśmy 35 lat działalności Związku oraz odbyliśmy rozmowę nt. jego przyszłości. W tej części słowa do uczestników skierował Zastępca Prezesa Instytut Pamięci Narodowej dr. hab. Karol Polejowski oraz Pan Paweł Niewiadomski - Prezydent Miasta Ostrołęki.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc w organizacji naszych obchodów: Ministerstwu Obrony Narodowej, Urzędowi do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutowi Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Władzom Miasta Ostrołęki. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrektora i pracowników Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.
Obchody 35 lecia powstania Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej objęte zostały Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Asystę do sztandaru Związku zapewnili Strzelcy Rzeczypospolitej
Zdjęcia: Biuletyn Informacyjny AK, pracownicy ŚZŻAK.