W 71. rocznicę Akcji pod Arsenałem w dniu 26 marca 2014 r. w Katedrze Polowej WP została odprawiona uroczysta Msza Święta.

Eucharystii przewodniczył ks. kmdr Janusz Bąk delegat Biskupa Polowego ds. duszpasterstwa kombatantów, który przypomniał przebieg jednej z najbardziej brawurowych akcji - operacji zbrojnej przeprowadzonej przez „Szare Szeregi”, która przyczyniła się do uwolnienia więźniów przewożonych przez Niemców na Pawiak, w tym harcmistrza Jana Bytnara „Rudego”.

Do zebranych zwrócił się również Biskup Polowy WP Józef Guzdek, który podkreślił, że heroizm wielu wspaniałych bohaterów, w tym także tych, którzy brali udział w Akcji pod Arsenałem stał się fundamentem wolnej Polski.

Następnie po zakończeniu Mszy św. w miejscu odbicia więźniów u zbiegu ul. Długiej i Bielańskiej, przed pomnikiem upamiętniającym akcję, odbył się uroczysty Apel Poległych i zostały złożone kwiaty.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, licznie zgromadzeni kombatanci w tym członkowie ŚZŻAK, poczty sztandarowe, harcerze, młodzież i mieszkańcy stolicy.

Więcej informacji i zdjęcia.

/S.K/