10 stycznia 2018 r. w na zaproszenie Pani Dyrektor mgr inż. Małgorzaty Pruszyńskiej w Zespole Szkół im. M. Konarskiego w Warszawie  odbyło się spotkanie z Wiceprezesem Zarządu Głównego ŚZŻAK Jerzym Żelaśkiewiczem w ramach cyklu „Polskie/wolskie drogi do niepodległości – spotkanie ze świadkiem historii”.

W spotkaniu uczestniczyli: nauczyciele oraz młodzież z dziesięciu szkół z warszawskiej Woli, w tym z klas mundurowych, a także Skarbnik ZG ŚZŻAK Maciej Jarosiński oraz Mirosław Chada – członek Komisji ds. Młodzieży ŚZŻAK.

Podczas spotkania Wiceprezes ZG opowiedział zebranym o swojej działalności w „Szarych Szeregach”, a następnie w Armii Krajowej, oraz odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania.

Skarbnik ZG Maciej Jarosiński zaprezentował zebranym idee „Gry Patriotycznej” organizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej wspólnie z ZTM, a następnie przedstawicielom zebranych szkół wręczył książki autorstwa Wiceprezesa ZG ŚZŻAK prof. Marka Cieciury na ten temat i zaprosił do udziału w rywalizacji. 

S.K/M.Ch

fot. Zespół Szkół im. M. Konarskiego

DSC 0169

DSC 0189

DSC 0191

DSC 0183

DSC 0226