W dniu 9 stycznia br., w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, na zaproszenie Komendanta Stołecznego Policji, przedstawiciele Zarządu Głównego ŚZŻAK na czele z Prezesem prof. dr hab. Leszkiem Żukowskim, uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia tablicy podinsp. Policji Państwowej Mariana Stefana Kozielewskiego – Patrona Komendy Stołecznej Policji.

Uroczystość w asyście pocztu sztandarowego odbyła się w Pałacu Mostowskich – siedzibie Komendy Stołecznej Policji i rozpoczęła się od wystąpienia Komendanta oraz odczytania laudacji poświęconej patronowi, po której nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej podinsp. Policji Państwowej Mariana Stefana Kozielewskiego.

Następnie po przemówieniach okolicznościowych zostały złożone kwiaty przed tablicą.

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości uczestnicy mieli okazję zwiedzić wystawę okolicznościową w Białej Sali pt. „ Podinspektor P.P Marian Stefan Kozielewski – żołnierz i policjant Niepodległej”. Ekspozycja prezentowała biografię podinspektora przez pryzmat dat i miejsc, które odgrywały w jego życiu znaczącą role.

Zwieńczeniem uroczystości był spektakl historyczno-edukacyjny pt. „Służba”, który odbyła się w godzinach popołudniowych w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa.  

S.K

fot. Maciej Lewandowski

DSCN2163

DSCN2189

DSCN2169

DSCN2177