sladami bohaterow ig

Media społecznościowe to codzienne środowisko życia wielu z nas, a z całą pewnością – dzisiejszej młodzieży. Instastories, czyli krótkie filmy publikowane na Instagramie, mogą być świetnym narzędziem do nauki historii – żeby je nagrać, trzeba zarówno opanować umiejętność nagrywania, jak i znalezienia i stworzenia ciekawej opowieści.

Tę metodę wykorzystuje konkurs Śladami bohaterów Armii Krajowej, w którym młodzież poszukuje w swojej rodzinie czy społeczności opowieści o ruchu oporu w czasie II wojny światowej, a następnie prezentuje ją między innymi w formie Instastory.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty poświęcone tworzeniu Instastories. Podczas warsztatów poznasz także aplikacje, które ułatwią ich nagrywanie.

Aby wziąć udział w warsztatach, wypełnij formularz: https://forms.gle/DzpVVjY8UJ7sAqBJ7. Aktualne informacje na temat wawrsztatów: https://fb.me/e/nepA0dDJB.

Warsztaty odbywają się w ramach konkursu Śladami bohaterów Armii Krajowej. Konkurs trwa do 30 czerwca, łączna pula nagród to 43 tysiące złotych. Więcej: https://sladamibohaterow.pl/.

O prelegentce
Karolina Sternik – na co dzień zaangażowana nauczycielka historii, WOS-u i informatyki, a także autorka bloga „sterHistoria”. W wolnych chwilach miłośniczka podróży małych i dużych.

Organizator
Fundacja na rzecz Wielkich Historii

Mecenas
Fundacja PGE

Patroni honorowi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

Patronat medialny
TVP Historia
„Głos Nauczycielski”