Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej objął Patronat Honorowy nad ogólnopolską kampanią społeczną – „2013 - Rok Żołnierzy Wyklętych”.

Projekt realizowany jest przez Fundację Niepodległości w Lublinie we współpracy z partnerami produkcyjnymi: Fundacją Ośrodka KARTA, Instytutem Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

W ramach tego przedsięwzięcia przygotowana zostanie promocja książki, wydanie płyty, trasa koncertowa, spotkania z Żołnierzami Wyklętymi, prelekcje, gry i zabawy dla młodzieży, a także tzw. „nowoczesna edukacja” zrealizowana poprzez dostarczenie do szkół pakietu materiałów edukacyjnych.

Celem kampanii jest szerzenie wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych, zachęta do ogólnopolskiej dyskusji na temat tamtych wyborów i postaw oraz propagowanie wzorców patriotycznych.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w ramach „Roku Żołnierzy Wyklętych” jest ogólnopolska kampania promocyjna specjalnie przygotowanej na tę okoliczność książki pt. „Wyklęci. Podziemie zbrojne 1944- 1963” wydanej przez Fundację Niepodległości i Wydawnictwo KARTA.

Przygotowany został również projekt muzyczny „Panny Wyklęte” autorstwa i w aranżacji Darka Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers, we współczesnej interpretacji najpopularniejszych piosenkarek obecnej sceny muzycznej. Promocji płyty będą towarzyszyły koncerty organizowane w całej Polsce. Największy z koncertów odbędzie się w Warszawie, już 11 maja br. w Teatrze Syrena.

Więcej informacji:

http://www.fundacja-niepodleglosci.pl/

/SK/