Szanowni Państwo!

     Chcemy wszystkim ludziom dobrej woli, przyjaciołom naszej idei powołania do życia pierwszego w Polsce Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce z miejsca podziękować za dary serca, które przekazywane są jako wsparcie naszych działań. Działań, które mają przecież na celu upamiętnienie tych, którzy dla nas poświęcili to co najcenniejsze – własne życie. Oni „zachowali się jak trzeba” dziś my chcemy „zachować się jak trzeba”.

     Dlatego też działająca Fundacja „Muzeum Żołnierzy Wyklętych” mając na sercu wsparcie budowy tego Muzeum, a także potrzebę podziękowania choć w symboliczny sposób wszystkim darczyńcom rozpoczyna bicie monet o nominałach 1 Wilk w mosiądzu i 10 Wików w czystym srebrze. Naszym celem jest uwiecznienie na numizmatach wszystkich słynnych Żołnierzy Wyklętych, którzy zostaną zgłoszeni przez organizacje działające na rzecz upamiętnienia ich walki. Docelowo kolekcja będzie swoistego rodzaju pomnikiem dla heroicznych obrońców naszej Ojczyzny. Monety są bite w mosiądzu i srebrze. Zaczynamy od sanitariuszki V Wileńskiej Brygady AK Danuty Siedzikówny „Inki”, następne monety będą z wizerunkiem Prezesa WiN-u pułkownika Łukasza Konrada Cieplińskiego ps. „Pług”, kolejne z rotmistrzem Witoldem Pileckim, potem będzie „Ogień”, „Lalek”, „Zapora”, „Łupaszka” i inni. Czekamy też na Państwa podpowiedzi dotyczące osób, które uwiecznimy w naszej kolekcji.

     Monety wydane przez Fundację Muzeum Żołnierzy Wyklętych są niezwykle piękne i bardzo starannie wybite. Zdjęcia nie oddają do końca ich urody. Chcemy ofiarować je osobom, które wspierają budowę Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Każdy darczyńca, który ofiaruje minimum 10 złotych może liczyć na prezent w postaci monety mosiężnej (średnica 32 mm) . Moneta w czystym srebrze próby 999.9 o wadze pół uncji to jest ok. 15,6 grama (średnica 32 mm) przeznaczona jest jako wyraz wdzięczności dla ofiarodawców, którzy przekażą minimum 100 złotych. Ponieważ wszystkie darowizny przeznaczmy na budujące się Muzeum będziemy prosili Państwa o pokrycie kosztów przesyłki listem poleconym lub paczką.

     Zwracamy się też z prośbą do wszystkich ofiarodawców, którzy wyrażą wolę wsparcia naszej inicjatywy poprzez dokonanie przelewu na konto bankowe podane niżej o kontakt mailowy lub telefoniczny celem potwierdzenia danych do przesłania naszych podziękowań, których wyrazem będzie pierwszy w Polsce numizmat poświęcony bohaterom walki o wolną i suwerenną Ojczyznę.

FUNDACJA „MUZEUM ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”                                              

UL. TRAUGUTTA 19 07-410 OSTROŁĘKA

NIP 7582355821 REGON 147437036

KRS 0000516529

www.muzeumzolnierzywykletych.pl

KONTO: BANK ZACHODNI WBK 11 1090 2590 0000 0001 2604 2472

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Tel. +48 512 959 347

 W imieniu Zarządu Fundacji                                                W imieniu Rady Fundatorów

                                                                                                Poseł na Sejm RP

                                                Jacek Karczewski                                                                Arkadiusz Czartoryski