W dniu 29 października br. Szkolny  Klub Historyczny im. Armii Krajowej działający w ramach ŚZŻAK Okręg Krosno, którego Prezesem jest Dyrektor Szkoły Pani Joanna Kubit uczestniczył w odsłonięciu tabliczki z kodem QR zawierającym informację na temat Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa znajdującego się w Krośnie. Tabliczka została umocowana na byłym budynku Urzędu UB przy ul. Portiusa.

Członkowie Klubu Historycznego od lat pełnią zaszczytną funkcję – wystawiają Poczet Sztandarowy Okręgu Krosno  ŚZŻAK, który uczestniczył w uroczystości.

Dzięki tabliczce z kodem QR  wiele osób może dowiedzieć się więcej o tym miejscu i nawet zwiedzić wnętrza, które nie są udostępniane dla zwiedzających.

Pomimo fatalnych warunków pogodowych przy odsłonięciu tabliczki uczestniczyli uczniowie klasy I k bezpieczeństwo wewnętrzne, a odsłonięcia dokonali: mjr w st. spocz. żołnierz AK Stanisław Pomprowicz; Przedstawiciel Zarządu Głównego ŚZŻAK w Warszawie Maciej Jarosiński; Dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Arkadiusz Mikołajczyk; Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl; Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.

(materiał i foto - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4)

S.K

171029 ide027 1024x691

img 4531

img 4561

img 4585

img 4590