Minister Jacek Michałowski, Szef Kancelarii Prezydenta RP uczestniczył 15 czerwca br. w posiedzeniu Prezydium ZG ŚZŻAK odbywającym się w budynku PAST-y.

          Na spotkaniu omawiano m.in. program działania naszego Związku na lata 2012-2015. Uczestnicy dyskutowali również o bieżących zadaniach Związku wynikających z przyjętego na IX Zjeździe ŚZŻAK „Programu – Kontynuacja”, którego głównym zadaniem jest przekazanie Etosu Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej następnym pokoleniom.

          Dla Prezydenta RP - historyka z wykształcenia - wychowanie młodzieży dla przyszłości, ale w szacunku dla historii z jej znajomością, jest sprawą wagi państwowej o którą należy dbać ponad wszelkimi podziałami.

          Minister Jacek Michałowski zapoznał się także z dorobkiem i planami wydawniczymi Związku oraz działaniami popularyzatorskimi (jak np. planowane seminarium na temat nauki historii w szkołach średnich) i medialnymi, w tym filmowymi – w postaci realizacji dokumentów filmowych poświęconych wojnie psychologicznej i propagandowej prowadzonej w latach 1939-1945 przez Biuro Informacji i Propagandy Komendy Głównej AK, a także działalności „Żegoty”.

          Podczas tego spotkania Wiceprezes ZG Piotr Kurek wręczył Ministrowi Odznakę Szkolnych Klubów Historycznych Armii Krajowej.

 

/T.F/

 

Zdjęcia: 1, 2