OGŁOSZENIE

 1. Komitet Organizacyjny Konkursu postanowił nie organizować 2. i 3. etapu.
 2. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi na podstawie wyników 1. etapu, uzyskanych do dnia 31 stycznia 2015 r.
 3. Każda z osób umieszczona o godz. 24.00 31 stycznia 2015 r. na liście dostępnej pod adresem http://www.cieciura.net/konkurs_ak/ranking/ z liczbą punktów, co najmniej 200 proszona jest o przysłanie do 15 lutego 2015 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. następujących danych:
  • pseudonimu z którym są pokazywane wyniki;
  • numeru PESEL;
  • adresu pocztowego.
 4. W tym miejscu 1 lutego 2015 r. zostanie opublikowana w/w lista.
 5. Od 1 lutego 2015 r. nie będzie możliwe rejestrowanie wyników rozwiązywania krzyżówek
 6. Osobom, które zajmą trzy pierwsze miejsca w 1 etapie zostaną wręczone nagrody podczas XIV Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów Światowego Związku Żołnierzy AK, który odbędzie się w dniach 25-26 marca 2015 r. w Warszawie. Zaproszenia na wręczanie nagród zostaną wysłane 15 lutego 2015 r.
 7. Pozostałym osobom nagrody zostaną wysłane pocztą pod koniec marca 2015 r.

  

Lista Laureatów

Nadesłane opinie Laureatów:
- Korzystając z okazji chciałem serdecznie podziękować za świetny konkurs! Dzięki niemu przez te kilka miesięcy nie można było się nudzić wieczorami, naprawdę ogrom haseł do rozwiązania.
- Dziękuję za wspaniały konkurs historyczny.
- Chciałabym podziękować za możliwość wzięcia udziału w tak interesującym konkursie, dzięki któremu zdobycie i uzupełnienie mojej wiedzy stało się rozrywką.

 

Organizatorami Konkursu jest Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego oraz Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Warszawie.

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Sam konkurs "Historia Armii Krajowej" objęli Honorowym Patronatem:

Dla zapewnienia możliwie licznego uczestnictwa w Konkursie wykorzystano Internet oraz popularne krzyżówki, których poprawność rozwiązywania można sprawdzać automatycznie.

Geneza i charakterystyka Konkursu
Regulamin Konkursu
Komitet Organizacyjny Konkursu
Komitet Naukowy Konkursu

Partnerzy Konkursu
Sponsorzy Konkursu
Nagrody w Konkursie
Publikacje o Konkursie

W odróżnieniu od większości innych konkursów głównym celem Ogólnopolskiego Konkursu "Historia Armii Krajowej" nie jest wyrywkowe sprawdzenie wiedzy,  tylko stymulowanie i wspomaganie opanowania rozległej wiedzy, dotyczącej nie tylko bezpośrednio Armii Krajowej.

 

Laureaci Konkursu: Jarosław Gil, Monika Kwapisz, Katarzyna Szubstarska, Maria Szlezynger Magdalena Piaskowska oraz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego prof. Marek Cieciura i przewodniczący Komitetu Naukowego prof. Witold Gutkowski podczas uroczystości w Zamku Królewskim w Warszawie z okazji XXV lat Światowego Związku Żołnierzy AK - 24 marca 2015 r. 

 

fot. A.M.Nowacka

 

Nagrody dla laureatów ufundowali: Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, firma „Ochnik”, firma „Pro-Play”, Centralna Biblioteka Wojskowa, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Narodowy Bank Polski.